والنتین.روز عشق.روز قلبها.Alla hjärtans dag.

 

دوستی طی نامه ای از این حقیر خواسته بودند که از این روز زیبا و در عین حال بزرگ بنویسم .هر چند که خودم هم بی باده مست بودم  و مرتبا ندایی مرا به نوشتن این روز فرا می خواند و تنها دلیل ننوشتنم این بود که زحمت نوشتن این روز بزرگ را بسیاری از دوستان کشیده بودند و انجام اعمال این مراسم بزرگ و باشکوه را در حد بضاعت اندکم طی یک فقره شراب شیراز و چند شاخه گل رز و لاله که هر کدام دارای معانی خاصی هستند در خفا به سرانجام رسانده بودم .باشد که مقبول بیافتد.

 

برای تو برای او برای آنها و یا برای همه مفهوم این روز شاید یک شاخه گل رز قرمز رنگ باشد و یا شکلاتی با رنگ قرمز با شکلی از قلب باشد و یا یک خرس عروسکی که در دستانش یک گل رز قرار دارد و یا عروسک قرمز رنگی که معنا و شکل آن عروسک اصلا مهم نیست و فقط بدلیل رنگ قرمزش و سینه چاک خورده او از فرط عاشقیت که قلبش به بیرون پریده و یا یک قلب قرمز رنگ بزرگ که تیر رها شده از کمان او را مجروح کرده  و اصلا متوجه مفهوم او نمی شوم که اگر روز عشق و عاشقیت است پس این تیر و این قلب چاک خورده چیست ?

 

بهر حال این روز در واقع روز عشقی است برای مغازه داران عزیز و سازندگان این همه قلب و محصولات قرمز که همه این تولیدات قرمز رنگشان را فقط در این روز عزیز میتوانند بفروش برسانند و آن روز را با پولهای بدست آورده عشق کنند.

 

بهر حال موضوع بحث اصلا رنگ و نوع هدیه و طریقه دادن و غیره نیست اینها همه نظرات شخصی من است.

 

و اما روز عشق برای من تمام روزها و تک تک لحظاتی است که دو نفر برای دوست داشتن و دوست داشته شدن تلاش می کنند .برای من روز عشق روزی است که که یک نفر تمام  سختیها را به جان می خرد برای دیدن لبخندی بر لبان طرف مقابل.روز عشق برای من روزی است که دو نفر صادقانه یکدیگر را می پذیرند . این روز برای من همان روزی است که هیچ دروغ و ریایی بینمان نیست . این روز برای من روزی است که دو نفر پا به پای یکدیگر زحمت می کشند و قدر زحمات یکدیگر را میدانند .

 

و در نهایت این روز برای من همه روزهایی است که همسرم از فرط خستگی ناشی از یک روز کار و تلاش (برای ما) به خانه بر می گردد و من مشتاقانه در انتظار او هستم و وقتی که او را در بغل میگیرم چهره خسته و بی جان او نشانه عشق او به( ما )زندگی است.روز عشق برای من روزهایی است که او در خانه تنها میماند تا من و پسرک برای دیدن وطن و عزیزانمان به ایران سفر کنیم .این روز تمام روزهایی است که من باردار بودم و تاب و توان هیچ کاری را نداشتم و حتی کوچکترین کارهای شخصی من به عهده او بود.این روز شامل تمام روزهایی میشود که او همه زحمت و تلاش و همت خود را به کار بست تا ما امروز در کنار یکدیگر باشیم .

 

و به نظر من روز عشق منحصر به یک روز و یک تاریخ و یک کلمه و یک سال و ....خاص نیست.و معنا و مفهومش در یک قلب قرمز و یک شاخه گل و نمی دانم هزاران چیز قرمز رنگ دیگر نیست.عشق روز و رنگ و ساعت خاصی ندارد. شاید آن یک روز گوشزدی است برای آنهایی که هیچ روز عشق دیگری ندارند .

 

و برای من همه روزهای زیبای زندگی ام است که در کنار همسرم و پسرم بسر می برم .همه روزهایی که یکدیگر را می فهمیم .همه روزهایی که با هم میخندیم . همه روزهایی که از فرط شادی با هم اشک شوق میریزیم.همه روزهایی که با باز شدن در خانه به پیشواز او میرویم و او را در بغل میگیرم .

 

همه روزهای با او بودن برای من عشق است و همه این عشق و این روزها با او متولد شد .و همان والنتین عزیز کسی نیست به جز همسرم که این روزهای زیبا را برایم به ارمغان آورد.

 

 

/ 17 نظر / 18 بازدید
نمایش نظرات قبلی
مهتا

با درود فراوان [لبخند] لطف کردی و منت بزرگی برمن [گل] از آشناییت خوشحالم و خوشحالتر اینکه خوشبختی و زندگیت به شیرینی میگذره [پلک] همه پستهاتو با میل و خوشحالی خوندم . پست خدا حافظی شدیدآ وصف حال خودم در ترک دوستان و اقوامم بود. این لحظات رو تحربه کردم و کاملآ درک می کنم یعنی حی [گریه] من تازه 16 ساله شده بودم که این خدا حافظی دردناک رو انحام دادم والان 9 ساله که به قول شما در این ینگه دنیا با خونوادم زندگی می کنم. یکسال و خورده ای پیش درسم تموم شد و در حال حاضر در دانمارک کار و زندگی می کنم . از آشناییت خیلی خوشحالم . بعضی حروف رو روی کیبورد ندارم . اگه ناقص به نظر میرسه به بزرگی خودت ببخش . راستی من رو حطوری پیدا کردین ؟ شما تو بلاگفا نیستین ؟ اسم پسرتون همینطور عکسش اینحا نیست .قول دادین که بعدآ این کار رو بکنین منتظرم که در موردش بخونم . زنده باشه [گل] شاد و سرفراز باشید

آیدا مسروری

سلام عزیزم...چقدر قشنگ ...مثل همیشه...[لبخند] میدونم که همسرت لایق این عشق پاکه و تو البته هزار بار لایق تر...همیشه عاشق بمونین...همیشه شاد...بیصبرانه منتظر در آغوش کشیدن تو و مانی گلم هستم[بغل]

دخترک

سلام.من با اینکه زیاد اهل کامنت بازی و این حرفها نیستم ولی خب بد نیست گاهی اینکارو هم بکنم.منم امیدوارم درب های دوستی به روی ما گشوده بشه و بتونیم دوست های خوبی بشیم برای هم. با احترام دخترک

ساناز مامان دانیال

مریم من که خیلی وقته شماره ام را برات گذاشتم خانمی همون روزهای اول که خواسته بودی دادم

الهه ناز

سلام خانومی بهتره که وبلاگتون عکس هم داشته باشه تا تصاویر زیبای نی نی تونو ببینیم

ساناز مامان دانیال

مریم باور کن خصوصی بهت دادم من مطمئنم ولی دوباره میدم

آزادی واندیشه

سلام " من تازه باوب سایتتون آشنا شذژدم بسیار زیبا نوشته بودید خیلی خوشحال میشوم به وب من هم سذی بزنید ونظری را بنویسید پس بی صبرانه منتظر حضورتان هستم موفق باشید .......

bahareh mamane amir

salam maryame gol.mersi azziam az lotfet manam ta chand vaghte dige iram iran mamnoonam bekhatere mehraboonit.mani jan ro beboos